Raw Halva: pochoutka pro náročné mlsaly

Raw Halva: pochoutka pro náročné mlsaly

Ti, kdo na moje stránky v minulosti už sem tam zabrousili, moc dobře vědí, že raw dezerty a raw tyčinky zbožňuju. Za tu dobu, co jsem se do nich zamilovala, což jsou zhruba tak dva roky, jsem jich vyzkoušela vážně mnoho, takže mám už svoje favority, na které nedám dopustit. Ovšem, nebráním se ani tomu, vyzkoušet nějaký nový druh nebo značku, když je zahlédnu. Právě naopak. A když jsem uviděla tyčinky Raw Halva, které vyrábí společnost Bombus natural energy, jejichž některé druhy tyčinek patří na seznam mých top, musela jsem je samozřejmě košnout.

V nabídce mají dva druhy tyčinek Raw Halva – klasickou sezamovou a kakaovou. Obě jsou bez přidaného cukru a obsahují jen samé zdravé suroviny – sušené datle a sezam, v případě kakaové verze taky kakao. A právě sezamová semínka, která jsou v obou případech klíčovou surovinou, mají na lidský organismus velice příznivý dopad.

  • Obsahují vitaminy skupiny B, jejichž dostatečný příjem je důležitý pro správnou funkci nervového systému a také dobrou paměť.
  • Jsou zdrojem kvalitních rostlinných bílkovin, které jsou důležité pro tvorbu a udržení svalové hmoty.
  • Mají vysoký podíl minerálních látek, například železa důležitého pro správnou tvorbu krve, vápníku a zinku pro udržení dobrého stavu vlasů, pokožky a nehtů, nebo hořčíku, který působí relaxačně na svaly i srdce.
  • Obsahují vlákninu, která upravuje zažívání a funguje jako prevence zácpy.
  • Obsahují nenasycené omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které mají zásadní význam pro správnou činnost mozku. Také pomáhají upravovat hladinu cholesterolu v krvi a tím pádem pomáhají snižovat také riziko kardiovaskulárních chorob.

Pokud jde o samotnou chuť tyčinek, je jedním slovem fantastická. A i přesto, že jindy dávám přednost všemu, co obsahuje kakao nebo čokoládu, v tomto případě mi paradoxně o chlup víc chutná pouze varianta sezam + datle. Je sladká, jemná a táhne se jako karamel. Mňam!

Tyčinky Raw Halva u mě prošly na výbornou a mohu je doporučit všem, kteří chtějí mlsat zdravě, potřebují doplnit energii nebo zásobit tělo vitaminy a minerálními látkami.Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.