O Woodym

O Woodym

Můj pejsek Woody, kříženec jezevčíka, teriéra a kdoví čeho ještě, je můj největší poklad. Z útulku jsem si ho vzala v srpnu 2015 krátce poté, co mi zemřel můj předešlý pes Bady (border teriér).

Woody je jak se říká “z divokých vajec” . Když jsem si ho přivedla domů, neměl jméno, neuměl jediný povel. Byl tichý, zakřiknutí, všeho se bál. Ke mně si však našel důvěru velice rychle a postupně si ji krůček po krůčku získává i k dalším lidem. I když je teď už veselý a hravý, z chlapů (jako štěndo ho nějaký týral) a některých situací má strach a úzkost pořád. Ale i na tom společně, za pomoci skvělé trenérky Áji Bartošové (více o ní najdete zde), pracujeme. Už jsme se naučili a stále se učíme a pilujeme přivolání, základní povely, odložení, oční kontakt, konejšivé signály, a tak dále a tak dále. Kromě poslušnosti jsme si oblíbili také agility, na které chodíme jednou týdně, a kde Woody alespoň trochu vybije svou energii. Také podnikáme různé výlety a protože u nás ve firmě mají zvířata vstup povolen, chodíme do práce často spolu.

Všechny tyto aktivity si samozřejmě žádají spoustu lákadel a odměnek, ve Woodyho případě zabírají jen a pouze pamlsky. A jelikož mě pečení a vymýšlení receptů baví, pustila jsem se s vervou i do výroby psích dobrůtek. Dělám tréninkové minikuličky, tyčinky, sušenky a tak dále. Na některé najdete recepty na mém webu, takže je můžete zkusit upéct sami, nebo mi v případě zájmu napište a já vám upeču, co hrdlo vašeho hafana ráčí.


Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.