FLAPJACK Cerea: svačinka pro sportovce i malé mlsaly

FLAPJACK Cerea: svačinka pro sportovce i malé mlsaly

Není žádným tajemstvím, že jsem milovníkem flapjack, proteinových, energetických a raw tyčinek. Dokonce si je někdy vyrábím i sama doma. Mám tak naprostý přehled o použitých ingrediencích a mohu si je připravit přesně podle svého gusta. Ale i některé kupované mají něco do sebe. Kromě těch, o kterých jsem recenze už psala, figurují na seznamu mých nejoblíbenějších nově i tyčinky Flapjack od společnosti Cerea.

Společnost Cerea byla založena v roce 1992 v Zábřehu na Moravě a specializuje se na výrobu ovesných tyčinek Flapjack, zeleninových tyčinek New Bar, raw tyčinek Sweet Veggie a tvarohových tyčinek Cerea Tvaroh, které jsou zdravou a výtečnou svačinkou zejména pro děti.

Já jsem testovala bezlepkové varianty tyčinek Flapjack, konkrétně druhy: čokoláda, arašídy a kokos & belgická čokoláda. Chutnaly mi všechny a to moc, ale úplně nejvíc čokoládová, která je z bezlepkových ovesných vloček, hořké belgické čokolády, která se doslova rozplývá na jazyku, a ve které krásně křupou kousíčky mandlí. Právě mandle mám totiž v tyčinkách, až na para ořechy, nejraději. Jelikož jsou mandle i v tyčince kokos & belgická čokoláda, získala u mě tato příchuť stříbrné místo. Dále v jejím složení figurují jáhlové vločky a samozřejmě, jak je z názvu patrné, tak také kokos. Díky němu má tyčinka o něco jemnější a sladší chuť. Bronzovou medaili pak dávám tyčince arašídové. Ta je vyrobená také z jáhlových vloček, které jsou bohatým zdrojem vitaminů skupiny B, železa, křemíku a vlákniny, dále pak z arašídů, kvalitního českého másla, medu a třtinového cukru. Tyčinka je o trošku měkčí a mazlavější než zbylé dvě, proto není úplně ideální, brát si ji do batůžku v horkých letních dnech. Já jsem ji před konzumací dala na pár minut do lednice – tak mi chutnala více.

Mezi další druhy, které společnost Cerea v rámci tyčinek Flapjack nabízí, patří vlašský oříšek, brusinka a kakao & mandle. Ale bohužel nejsou bezlepkové, což je škoda, zejména u té kakaové s mandlemi. Ale kdo ví, třeba i tyto druhy, nebo i jiné, do rodiny bezlepkových brzy přibudou. Já bych byla jedině pro.Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.