Banánová srdíčka pro pejsky

Banánová srdíčka pro pejsky

Někdy mám pocit, že je můj pes vegetarián. Miluje mrkev, rajčata, okurku, dýni, jablka, hrušky a taky banány. Proto jsem se rozhodla, že mu upeču speciální banánové sušenky. Jsou bez mouky, jen s ovesnými vločkami, kokosovým tukem a malým množstvím agávového sirupu. Krásně voní a Woody se po nich může utlouct. Pokud má váš pes podobné chutě, jako ten můj, určitě je vyzkoušejte. Kokosový olej klidně můžete nahradit třeba máslem nebo rostlinným tukem typu Hera, ale v tom případě doporučuji dát těsto na alespoň 20 až 30 minut odležet do lednice. Pokud ale použijete kokosový olej, začněte sušenky vykrajovat ihned. Pokud byste dali těsto do lednice, kokosový tuk by zatuhl a těsto by se nedalo rozválet.

Ingredience

  • 1 větší měkký banán
  • 220 g ovesných vloček
  • 4 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžíce sirupu z agáve
  • pečicí papír

Postup

  1. Banán oloupeme, nakrájíme na kousky a dáme do robotu. Přidáme vločky, kokosový olej a sirup z agáve a mixujeme tak dlouho, dokud nevznikne hladké, pevné, maličko lepivé těsto.
  2. Těsto ihned rozválíme na plát silný necelý jeden centimetr a vykrajujeme srdíčka nebo jiné tvary a pokládáme je vedle sebe na plech vystlaný pečicím papírem.
  3. Pečeme v troubě vyhřáté na 170 °C asi 20 až 25 minut.


Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.